Haber

Milli Savunma Bakanlığı: TSK ve komuta kademesi hakkında yanlış haberler var

Milli Savunma Bakanlığı’ndan (MSB) yapılan yazılı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) hakkında siyasi amaçlı yalan haber yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, “Son dönemde çeşitli mecralarda Türk Silahlı Kuvvetlerini ve Komuta Düzeyini siyasi amaçları için kullanmak isteyenler tarafından manipülatif ve gerçek dışı haberler ve yorumlar yapılmaktadır.” denildi. Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman ve özverili personelinin emeğine ve güvenliğine en hafif tabirle saygısızlıktır.”

TSK’nın polemik dışı bırakılması gerektiğinin belirtildiği açıklamada, şöyle devam edildi:

“Aziz milletimizin sevgisi, güveni ve duasıyla kendisine verilen her türlü görevi başarıyla yerine getiren Türk Silahlı Kuvvetlerinin telaffuzundan uzak durulması, aziz milletimizin menfaatinedir. günlük polemiklerin dışında.

Türk Silahlı Kuvvetleri; Bir bütün olarak Komutanlık ve çalışanları, vatanımızın ve milletimizin yurt içinde ve ötesinde hak ve menfaatlerini korumak amacıyla karada, denizde ve havada, her türlü arazi ve iklim şartlarında faaliyetlerini azim ve kararlılıkla sürdürmektedir. sınırlar. (HABER MERKEZİ)

haber-yunak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu