Haber

Mainz 05, Filistin’deki görevlerinden dolayı El Ghazi’nin sözleşmesini feshetti

Almanya Bundesliga ekiplerinden Mainz 05, sosyal medya hesabından Filistin’e destek veren Faslı forvet Anwar El Ghazi’nin sözleşmesini feshetti.

Alman kulübünden yapılan açıklamada, 28 yaşındaki futbolcunun sözleşmesinin feshedildiği, fesih nedeninin ise oyuncunun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar olduğu belirtildi.

El Ghazi, son dönemde yaptığı paylaşımların ardından kulübü tarafından önce takımdan ihraç edildi, ardından affedildi.

Oyuncu, hafta içinde yaptığı açıklamada, söz konusu davranış ve yaklaşımından dolayı herhangi bir pişmanlık ya da pişmanlık hissetmediğini belirterek, “Bugün ve son nefesime kadar söylediklerimden uzak durmuyorum ve İnsanlık ve ezilenler için durduğum yerdeyim.” Hiçbir devlete karşı özel bir sorumluluğu olmadığını belirten futbolcu, “Hiçbir kişinin veya devletin tartışılmaz, hesap verebilirliğin ötesinde veya uluslararası hukukun üstünde olduğuna inanmıyorum.”

Gazi, yaptığı açıklamada, İsrail’in Gazze’deki saldırılarında çocuk ölümlerinin hiçbir açıklaması olamayacağına dikkat çekerek, “Ben ve dünya vicdanen sessiz kalamayız. Artık Gazze’deki ölümlere bir çağrı yapmalıyız. son.” (HABER MERKEZİ)

haberferizli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu