Haber

Cezayir Dışişleri Bakanı: Arap dünyasının İsrail’e karşı tutumu azaldı

Cezayir Dışişleri Bakanı Ahmed Attaf, Gazze Şeridi’nde yaşananlara Arap dünyasının İsrail’e yönelik tutumunun azalmasının neden olduğunu söyledi.

Cezayir Ulusal Halk Meclisi, İsrail’in başta Gazze Şeridi olmak üzere Filistin’e yönelik saldırıları gündemiyle toplandı.

Filistin atkıları takan ve Filistin bayrakları taşıyan milletvekilleri, “Cezayir ordusu seninle Gazze” gibi sloganlar attı.

Genel kurulda bir konuşma yapan Cezayir Dışişleri Bakanı Attaf, İsrail’in bugün Gazze Şeridi’ne yönelik şiddetli saldırılarının nedeninin 7 Ekim’le başlamadığına dikkat çekerek, “İsrail’in Filistin’i haritadan tamamen silme girişiminin ileri bir aşamasıdır. “

Bu saldırıların uluslararası toplum tarafından İsrail’e sağlanan dokunulmazlığın bir parçası olduğuna işaret eden Attaf, uluslararası toplumun İsrail’e askeri, maddi, manevi, manevi, siyasi ve medya desteği sağladığını ifade etti.

Attaf, İsrail’in uluslararası hukuku tamamen ihlal ettiğini belirterek, uluslararası toplumun siyasi iradesinin Filistin sorununa herhangi bir çözüm getirmediğini ve bu davanın tamamen görmezden gelindiğini vurguladı.

Arap dünyasının Filistin davasına yönelik tutumuna ilişkin Attaf, “Arap dünyasının İsrail’e karşı tutumu bozulmasaydı bugün Gazze’de yaşananlar yaşanmayacaktı.” dedi.

Dışişleri Bakanı Attaf, Cezayir’in, tam bağımsız ve egemen bir Filistin devletinin kurulmasını sağlayacak saldırıların durdurulması ve İsrail işgalinin sona erdirilmesi yönündeki çağrısını yineledi ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ni Filistin halkına karşı sorumluluğunu yerine getirmeye çağırdı.

habersusehri.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu